Mladší ŽIACI

Žiacká prípravka

08.10.2009

Naša žiacká prípravka - ročník 98 a 99 sa zúčastnili 8.10.2009  Základného kola Mini Champions League Slovensko 2009 v Spišskom Podhradí.

Tohto základného kola sa zúčastnili  mladší žiaci , ktorý hrajú 1 - 3 ligu. FK Spišská Nová Ves 1. liga, OFK SIM Raslavice , OFK Tatran Kračúnovce, MŠK Spišské podhradie  2. liga, FK Lendak 3. liga a TJ Šľachtiteľ Malý Šariš II. trieda ObFZ Prešov. Aj keď naše  družstvo neoslnilo výsledkami, ale určite sa nestratilo herne. V prvom zápase  úradovala nervozita a tréma, predsa  naši hráči  ešte nehrali  súťažné zápasy, až na štyroch hráčov z dvanástich - Adam Ďžačovský, Daniel Pecúch, Samo Straka, Damián Seman, títo hráči boli aj ťahúňmi, k týmto hráčom ešte možno pridať Gaba Dzugasa, ostatní hráči aj keď majú svoje kvality, predsa ešte musia na sebe trocha popracovať. Hráči sa zápas od zápasu zlepšovali a zlepšovali. V posledných dvoch zápasoch už mali aj oporu v brankárovi Gregorovi Strakovi, ktorý už ukázal aj niektoré veľmi pekné a efektné zásahy. Paradoxom je , že  družstvo Spišskej Novej vsi dostalo 7 gólov a z toho mu Šariš dal 4.

• Výsledky:
  1. Malý Šariš - Kračúnovce 1:4 gól: Dani Pecúch
  2. Malý Šariš - Spišské Podhradie 4:4 góly: Džačovský Adam, Samo Straka, Dani Pecúch, Gabo Dzugas
  3. Malý Šariš - Raslavice 3:5 góly: Džačovský Adam, Samo Straka, Damián Seman
  4. Malý Šariš - Spiušská Nová Ves - najlepšie družstvo 4:11 góly: Džačovský Adam, Samo Straka, Damián Seman, Dani Pecúch
  5. Malý Šariš - Lendak druhé najlepšie družstvo 3:4 góly: Džačovský Adam, Damián Seman, Erik Ballo

Do pozornosti pre výber VSFZ sa dostal Samo Straka.

Stretnutie žiackých prípravok Tatran Prešov - Malý Šariš 2:7

12.09.2009

V piatok 12.9.2009 o 15.30 hod sa uskutočnil prípravný zápas žiackych prípraviek TATRAN Prešov a žiackej prípravky Malého Šariša. Zápas sa skončil s výsledkom 2:7 v prospech prípravky Malého Šariša. Chlapci hrali oduševnene voči súperovi zvučného mena TATRAN Prešov. Výsledok nie je rozhodujúci, ale to, že malí chlapci získavajú skúsenosti, ktoré budú môcť zúročiť v zápasoch, keď na nich príde rad.

Po tomto zápase sa uskutočnilo tzv. rodičovské združenie mladých futbalistov na stredisku Saleziánov na Bottovej ulici, kde sa spoznali aj rodičia mladých futbalistov, s trénermi a realizačným tímom. Posedenie v príjemnej atmosfére pri opekaní klobásiek dúfam splnilo svoj účel a napomôže aj mladým futbalistom v ich raste.

Stretnutie žiackých prípravok Malý Šariš - Safi Prešov 4:1

09.09.2009

V utorok o 17,00 hod bolo na programe prípravné stretnutie medzi  žiakmi SAFI hrajúcimi II. ligu a žiakmi Malého Šariša hrajúcimi II. triedu ObFZ.

Zápas sa začal bez veľkých prekvapení, hráči SAFI  hneď v prvej minúte  z prvého nebezpečnejšieho útoku dali , aj po chybe brankára vedúci gól. Hneď na to prevzali územnú prevahu a prvých 15-20 minút dusili  žiakov M. Šariša. Ale v týchto najťažších minútach sa podarilo trénerovi Majovi Bartkovi skonsolidovať hráčov, upokojiť ich a vniesť im dôveru vo vlastné sily a schopnosti. Po týchto úpravách sa podarilo žiakom M. Šariša vyrovnať ešte do polčasovej prestávky. Polčas 1:1.

Do druhého polčasu nastúpilo mužstvo v rovnakom zložení ako končilo prvý polčas- a potom to prišlo : žiaci M Šariša prevzali  taktovku do svojich rúk, vytvorili si územnú prevahu, mali rýchlejší štart na loptu, bili dôraznejší v osobných súbojoch a hneď sa to prejavilo  aj gólovo.

Druhý gól  strelil Danko Pecúch, keď vystrelil spomedzi dvoch zadákov súpera. O pár minút pri ďalšom útoku bol faulovaný útočník M.Š. a ponúknutú šancu v podobe penalty chladnokrvne premenil Marek Opočenský. Asi desať minút pred koncom súboja prišla štandardka asi z 25 m od bránky, loptu si pristavil Marek Opočenský a po krátkom rozbehu zavesil prekrásny vinkeľ - 1 : 4. Do konca súboja sa už nič vážnejšie neudialo, aj keď územná prevaha bola stále na strane hostí. V druhom polčase sa domáci dostali snáď trikrát pred brankára hostí, ale spoľahlivo pracujúca obrana na  čele so zadákom Sisom vyriešila všetky situácie.

V tomto zápase môžme pochváliť všetkých žiakov, ktorý nastúpili na zápas. No predsa treba ešte vyzdvihnúť M. Opočenského, Sisáka M. Ivaniča, D. Semana, a najviac Rasťa Biľa, ktorému zápas vyšiel veľmi dobre.

Sponzori

Obecný úrad Malý Šariš

Mäsovýroba ŠAGÁT

Magic bar

O.K. Servis

RESPECT  poisť. spol.

ŠARIŠSKÉ SOKOLOVCE - MALÝ ŠARIŠ 1:5 (0:3) NOVÁČIK NAĎALEJ VALCUJE, VYUČOVAL AJ NA IHRISKU DRUHÝCH SOKOLOVIEC

Veľmi si vážime podporu našich sponzorov, ktorí nám svojou podporou pomáhajú. Zároveň prosíme všetkých podnikateľov a ľudí, ktorí sú ochotní podporiť TJ Šľachtiteľ Malý Šariš, aby kontaktovali predsedu futbalového klubu alebo starostu obce.