DORAST

ZÁPAS 29. KOLA I. triedy "dorast":

TJ Šľachtiteľ Malý Šariš - FC Ličartovce 3:0 (3:0)

06.06.2010

V zápase 29.kola 1.triedy dorastencov sa naším chlapcom veľmi darilo. Pricestovalo k nám už beznádejné vypadávajúce mužstvo z Ličartoviec. Zápas sa od začiatku vyvíjal v prospech domácich, ktorý svojim obrovským tlakom dávali zabrať nielen hosťujúcej obrane ale aj samotnému brankárovi. A najmä hosťujúci brankár mal podiel na tom že za prvých 10 min. domáci nevyhrávali 3:0. No v 15 min. sa už všetko menilo keď po rohovom kope ktorý zahrával Hamara sa k odrazenej lopte dostal Ďaďovský a dostal loptu za brankárov chrbát 1:0. Domáci naďalej pokračovali v krásnom a kombinačnom futbale. V 29 min. rozohrával rohový kop Komiňák k lopte sa dostal Kosiar a ľavou nohou nedal šancu výborne chytajúcemu hosťujúcemu brankárovi 2:0. 5 minút pred koncom polčasu si domáci vynútili obrovský tlak a hostia len s veľkými ťažkosťami odvracali útoky domácich. V 43 bol v pokutovom území faulovaný Ferko a rozhodca odpískal penaltu. K lopte sa postavil náš najlepší strelec Kosiar a strelil svoj 12 gól v sezóne 3:0. Polčas skončil výsledkom 3:0. V druhom polčase domáci poľavili a hostia si vypracovali viacero pekných šancí. Pred koncom 2 polčasu si domáci opäť vynútili menší tlak ale na výsledku to nič nezmenilo. A tak sa zápas skončil výhrou domácich v pomere3:0.

Mužstvo nastúpilo v tejto zostave:  Poláček, Jurko, Fečík, Šišovský, Ďaďovský, Ďurica, Šoltés M., Šoltés P., Kory, Ferko, Straka

V zápase striedali: Straka, Kopčík, Škerhák

ZÁPAS 24. KOLA I. triedy "dorast":

TJ Fričovce - TJ Šľachtiteľ Malý Šariš 0:1 (0:0)

02.05.2010

V zápase 24.kola 1. triedy dorastencov sa naši chlapci stretli po druhý krát s mužstvom z Fričoviec. Prvý vzájomný zápas sa skončil 0:1 pre hostí a tak sme im mali vonku čo oplácať. Zápas nám hral od začiatku do karát a po úvodnom tlaku sme mohli vyhrávať už 0:2, ale nevyužili sme šance ktoré sme si postupným kombinačným futbalom na jeden dotyk vypracovali. Po 10. min. sa naša hra trošku zhoršila a aj domáci ukázali že vedia hrať futbal. Takto to pokračovalo až do polčasu ktorý skončil nerozhodne 0:0. V druhom polčase sme si opäť vypracovali tlak ktorý sme znova nedokázali využiť. Neskôr sa karty začali obracať v prospech domácich ktorý si vymanili menší tlak, ktorý ale končil na kopačkách výborne hrajúceho Damiána Fečíka. V 75 min. sme sa konečne dočkali gólu, ktorý pekným prehodením dokázal zužitkovať Samo Kosiar. Do konca zápasu sa už nič vážnejšie neudialo a tak sme tento zápas hosťom dokázali oplatiť a body sme brali domov. V tomto zápase vynikali už spomínaný Damián Fečík a Samo Kosiar ktorý plným úsilím prispeli k výhre nášho tímu ale pochvalu si zaslúži celý tím.

Mužstvo nastúpilo v tejto zostave: Poláček, Jurko, Fečík, Šišovský, Ďaďovský, Ďurica, Šoltés M., Šoltés P., Kory, Ferko, Straka

V zápase striedali: Kosiar, Stanislav, Komiňák

Dorastenci pokračujú vo víťaznom ťažení

01.04.2010

V nedeľu 28.4.2010 hrali dorastenci pred domácim publikom prvý jarný zápas doma s mužstvom z Jarovníc. Po vynikajúcom prvom polčase (3:0) v druhom polčase dostali príležitosť hráči z lavičky. Bol to jednoznačný priebeh zápasu domáci útočili - hostia sa bránili. Gólovo v tomto zápase vynikli Peťo Šoltés s dvoma gólmi. Po jednom góle pridali Samo Kosiar a Tomáš Hamara. Prím v tomto zápase si zaslúžia všetci no predsa len o niečo viac vynikli Kory, Ďurica, Šoltés, Hamara, Hagi-Ferko a brankár Poláček.

Góly: P. Šoltés 2x, Kosiar, Hamara

ŽK: Ferko, Reľovský

Hneď na zelený štvrtok 1.4.2010 o 11.00 hod. hrali dohrávaný zápas v Kamenici, kde nadviazali na domáci výkon a vyhrali zápas 2:1.  Prvý polčas sa hral praktický na jednu bránku - na bránku domácich, ktorý si nevytvorili praktický žiadnu šancu, no ale ako sa vraví nedáš dostaneš domáci aj s prispením rozhodcu, ktorý odpískal faul, ktorý len on videl  a po skrumáži v našej peťke sme dostali gól. Takto sa dohral aj polčas. V druhom polčase domáci vybehli ako zo zvernice a hrali hlava nehlava. Ale naši chlapci sa nezľakli a naďalej produkovali svoju hru, ktorá priniesla úspech. Po pätnástich minútach sme dostali domácich pod tlak a z tohto tlaku vyšli štyri päť šance  ktoré zneškodnil brankár domácich. Potom prišla chvíľa Peťa Šoltésa, ktorý po priťuknutí lopty od Sama Kosiara sa sám rútil na domáceho brankára a nedal mu šancu - vyrovnané. Po góle nastala v domácich radoch nervozita a zrazu sa z pravej strany po prihrávke Koriho a Hagiho-Ferka, ktorí si vymenili lopty rútil  do pokutového územia Samo Kosiar - góóóól 2  :  1. Potom až do konca zápasu - ktorý rozhodca preťahoval skoro 10 minút umnou hrou udržali výsledok.

Absolutórium v tomto zápase si zaslúžia všetci hráči, ktorí vybehli na ihrisko.

RESPECT  poisť. spol.

ŠARIŠSKÉ SOKOLOVCE - MALÝ ŠARIŠ 1:5 (0:3) NOVÁČIK NAĎALEJ VALCUJE, VYUČOVAL AJ NA IHRISKU DRUHÝCH SOKOLOVIEC

Veľmi si vážime podporu našich sponzorov, ktorí nám svojou podporou pomáhajú. Zároveň prosíme všetkých podnikateľov a ľudí, ktorí sú ochotní podporiť TJ Šľachtiteľ Malý Šariš, aby kontaktovali predsedu futbalového klubu alebo starostu obce.